Alireza Tabatabaei

The official website of

بیوگرافی

علیرضا طباطبایی متولد فروردین 1351

آموختن نوازندگی را از سن 13 سالگی نزد استاد ایتالیایی " Matheo Vandi" در آلمان شروع کرد. وی در کنار استاد خود در Big Band مدرسه شبانه روزی بنام "WESTCOAST BIGBAND” اولین Beatها و Clave ها را فراگرفت و با نواختن سازهایی مثل : Clave,Guiro,Tambourin وShakerارکستر را همراهی میکرد.

بعد از ترک شبانه روزی در گروه پاپ/راک مدرسه در هامبورگ به نوازندگی ادامه داد و با برگزاری کنسرتهای متعدد کوچک و محلی با همان گروه به کسب تجربه پرداخت.

کمی بعد در کارگاه و مسترکلاس نوازنده جهانی " Billy Cobham" شرکت کرد و شیفته شخصیت فوق العاده وی شد.

پس از بازگشت به وطن در سال 1369 با دوستان زیادی به ادامه کاردر سبکهای مختلف پرداخت ، از آنجمله بابک خیافچی ،آرش میتویی،کامران مجرد، رضا مقدس، شهرام شرباف ،علی محرز، کسری سبکتکین و رامین قادرپناه که در نوع خود تجربه غنی بود.

اولین کار رسمی را در ایران با گروه "تندر" به سرپرستی اردوان انزابی پور در سال 1377 در شهر رشت آغاز کرد و سپس با گروه "ایماژ" به سرپرستی ایمان جعفری به اجرای رسمی پرداخت که این گروه اجراهای موفق متعددی در سبک پاپ و جاز برگزار کرد. بعد از آن همکاری های مختلفی با گروه های کاور- پاپ آن زمان ،از جمله با گروه کمان با نوازندگی رضا تاجبخش و دارا دارایی، گروه پدرام مرندیزوعماد کهفی زاده به خوانندگی خانم سارا نایینی،گروه کامران عطا بانوازندگی ماهان میرعرب و چند گروه دیگر داشت.

سال 1379 سال ورود وی،بعنوان آخرین عضو به گروه پاپ آریان بود. اجراهای بیشمار و موفق این گروه در داخل و خارج از کشورموجب کسب تجربه فوق العاده برای او شد.از جمله این تجربیات میتوان به کسب تقدیرنامه از سازمان ملل و همینطور همکاری با خواننده مطرح بین المللBurgh Chris De و تولید چندین ویدئو کلیپ اشاره کرد.

در سال 1389 با شرکت در دوره های آموزشی مدرسه درامز" Drum Department" در اشتوتگارت آلمان به مدیریت Stefan Schuetz و زیر نظر وی، با متد جدید آموزش درامز آشنا شد و این متد را به ایران آورد.همچنین دراین مدرسه با فراگیری " Moeller Method" نزد استاد Daniel Messinaتحولی عظیم در نوازندگی و تدریس برای وی رقم خورد. از دیگر اساتیدی که او افتخار شاگردیشان را داشته میتوان به Andreas Beuge ، Fabian Huesgen ، Christoph Kramer ، Achim Schweikert ،Florian Winkelmann و Patrick Fiedlerاشاره کرد.

هم اکنون وی جزو معدود اساتیدی میباشد که متد "Moeller" را در فرم اصلیش در ایران تدریس میکند.

در سالهای اخیر دو فیلم آموزشی درامز به زبان فارسی تهیه کرده است که اولی برای کمک به مبتدیان است و دومی بخصوص به نوازندگان پیشرفته ایده های بدیع ارایه میدهد.

این دو فیلم که به حمایت شرکت سرنا به بازار عرضه شده اند با نامهای :

Warm-Up Exercises For DrumSet و Drum Assembly and Setup توسط خود او طراحی و اجرا شده و اولین فیلمهای تخصصی درامز به زبان فارسی میباشند که چکیده آموخته ها و تجربیات ایشان در این سالهاست.

در سال1391 در اجرای قطعه "قحطی نور" به کارگردانی امین حیایی در تالار وحدت تجربه جدیدی کسب کرد که نوازندگی گروه موسیقی کاملا هماهنگ با حرکات موزون بازیگران و نور پردازی در روی صحنه بود. از دیگر فعالیتهای اومیتوان به حضور وی بعنوان مربی در اولین دوره " گروه نوازی" آموزشگاه رنگین کمان اشاره کرد.

در سال 1392 پس از برگزاری کارگاه معرفی "تکنیک مولر" توسط خود او ، با دعوت از نوازنده و استاد بین المللی "Claus Hessler" موفق به برگزاری اولین Workshop/Masterclassتخصصی درامز در ایران شد.

همچنین در همین سال وی با کمک دیگر اساتید درامز ایران بنیان "انجمن نوازندگان درامز ایران" را پی ریزی کرد که این انجمن هرساله با برگزاری میتینگ ، فستیوال پلی الانگ و دعوت از اساتید بین المللی سعی در ارتقاع سطح فنی موسیقی در ایران دارد.

در حال حاضر وی بغیر از نوازندگی در گروه پاپ آریان و همکاری با گروه راک "کوک" به سرپرستی پدرام مرندیز و گروه "کارینو" ، در مدرسه درامز آریان به تدریس مشغول است و سعی دارد لذت این ساز را هرچه بیشتر به نسل جدید منتقل کند. همچنین با دعوت از اساتید بین المللی به برگزاری کارگاه و مستر کلاس های تخصصی همت میگمارد.

 

از جمله برگزاری کارگاه های تخصصی برای استاد بین اللملی "حکیم لودین" در تهران بمدت 4 روز در خردادماه 1393 ؛ برگزاری اولین "بندکمپ" در ایران و دعوت از اساتید بین المللی "کلاوس هسلر" درامز ، "پیتر ولپل" گیتار الکتریک و "اشتفان هرگن رودر" بیس در مردادماه 1393 ؛دعوت از آرتیست "Meinel" استاد "Stephan Maass" برای برگزاری مسترکلاس 2 روزه در تهران و همچنین برگزاری اولین درام کمپ رسمی در ایران با حضور شایان فتحی در مهرماه 1393. 

در آبانماه 1393 وی با دعوت از نوازنده درام دويت Drumbassadors از هلند، استاد Wim de Vries موفق به برگزاری 3 روز درام کلینیک تخصصی در تهران شد.او همچنین با برگزاری 4 روز کارگاه تخصصی لاتین پرکاشن برای بار دوم همراه با استاد حکیم لودین جهت ارتقاع سطح سازهای کوبه ای لاتین در ایران تلاش میکند. برگزاری کنسرت دويت کوبه ای برای این دو استاد در تهران، افتخار دیگری بود که با حمایت شرکت سرنا انجام شد. Wim de Vries و Hakim Ludin تا بحال بایکدیگر همنوازی نداشته اند و وی مفتخر به برگزاری اولین همنوازی این دو هنرمند بین اللملی میباشد.

برگزاری دو شب دويت کوبه ای برای حکیم لودین و همایون نصیری اتفاق دیگری بود که در طول 10 روز پذیرایی از استاد حکیم لودین در تهران توسط وی انجام شد. از این دويت خلاق و منحصر بفرد بیشتر خواهیم دید و شنید.

در روزهای پایانی بهمن ماه 1393 وی میزبان نوازنده سرشناس بین المللی Steve Baker بود. استاد بیکر که در نوازندگی سازدهنی در سبک بلوز در جهان شهره میباشد دعوت وی را پذیرفت و بمدت 3 روز در تهران برنامه آموزشی برگزار کرد. کنسرت اختتامیه در شب آخر با استقبال نوازندگان و علاقمندان سازدهنی در ایران مواجه شد. این برنامه جهت ارتقاء سطح نوازندگی سازدهنی در ایران و به همت علیرضا طباطبایی و با حمایت شرکت سرنا برگزار گردید. 

پس از برگزاری "سومین جشنواره پلی الانگ انجمن نوازندگان درامز ایران" همراه با نوازندگان بیس در اردیبهشت ماه 1394، درامر جوان آلمانی "اندی روده" Andi Rohde نیز برای برگزاری کارگاه پروگرسیو/متال درامینگ به تهران دعوت شد که این کارگاه مورد استقبال نوازندگان جوان این سبک از سراسر ایران قرار گرفت. 

در خرداد ماه 1394 وی اولین مدرسه تخصصی و مدرن درامز و بیس را در ایران بنیان گذاشت که در جهت انتقال دانش روز به هنرجویان و با همکاری اساتید فن فعالیتش را آغاز کرده و از حمایت شرکت سرنا بهره میبرد. 

در آبان ماه 1394 با دعوت از نوازنده و مدرس سرشناس بین المللی Jost Nickel کارگاه آموزشی بزرگی را برای ارتقاء دانش درامرهای ایرانی برگزار کرد. پس از اتمام همکاری با شرکت سرنا در ابتدای سال 1395 و با سپردن مدرسه درامز آریان به این شرکت، اولین شعبه از مدرسه مدرن موسیقی "Modern Music School" را در تهران افتتاح کرده و ایران را به شبکه آموزشی بین المللی متصل نمود. همچنین در خردادماه همان سال میزبان Christophe Godin نوازنده و مدرس جهانی گیتار الکتریک برای برگزاری کلاس های آموزشی برای نوازندگان ایرانی در تهران بود. 

در مردادماه 1395 با برگزاری اولین سمینار آموزش مدرس توسط "ام ام اس"، مدرسین سازهای پاپ و راک اولین مدرسه مدرن موسیقی در ایران را آموزش داده و با این برند بین المللی شروع بکار میکند.

مهرماه 1395 وی میزبانی یکی از بزرگترین نام ها در دنیای درامز Jojo Meier از کشور سوئیس بود و با برگزاری ورک شاپ دو روزه، ایران و مهمان نوازی ایرانی را به وی نشان داد.

فروردین ماه 1396 با همکاری نمایشگاه موسیقی فرانکفورت، دومین گروه نوازندگان ایرانی توسط او به این نمایشگاه بین المللی اعزام شدند.

پس از رایزنی های مربوطه با کمپانی تولید درام استیک های سوئیسی Agner، وی بعنوان آرتیست رسمی این برند معتبر معرفی شد و هم اکنون نماینده انحصاری فروش کمپانی Schaller Electronic در ایران میباشد.

 


آموزش تکنیک های درامز به صورت تصویری

آموزش نصب و تنظیم درامز