Alireza Tabatabaei

The official website of

برنامه ریزی

برنامه ریزی

 

 


بدون برنامه ریزی هیچ کاری پیش نمی رود. مخصوصا وقتی که قرار است سازی فراگیری شود!

اگر برنامه ریزی وجود نداشته باشد " وقت تمرین" به "وقت سرخوردگی" تبدیل می شود.حتما تجربه این را داشته اید که 2 ساعت از وقت خود را برای تمرین گذاشته اید ولی بعد از این زمان متوجه می شوید که هیچ پیشرفت خاصی نداشته اید! این به مرور زمان باعث سرخوردگی می شود و اگر در طول زمان پیشرفت و احساس موفقیت وجود نداشته باشد این فکر که کلا ساز را کنار بگذارید بزرگ و بزرگتر میشود.

توجه داشته باشید که: " تمرین اجباری نیست!"

این عبارت برای خیلی ها عجیب به نظر می رسد چون اصولا بدون تمرین هیچ چیزی فراگیری نمی شود.

بله، بدون تمرین هیچ چیزی فراگیری نمی شود ولی قرار نیست که تمرین به زور و باالجبار انجام شود.

" تمرین باید لذت بخش باشد".

کسی که خود را مجبور به تمرین می کند، از ابتدا بازنده است. البته این جمله به این معنا نیست که هر از چندی تنبلی خود را برای رفتن به اتاق تمرین کنارنگذاریم.

اگر بعد از مدتی تمرین متمرکز برای ما لذت بخش نبود، بهتر است وقتمان را صرف کار دیگری کنیم که از گذراندن وقت برای آن حقیقتا لذت می بریم.

در کل تمرین یعنی رابطه خود را با سازمان حفظ کنیم و از آن نگهداری کنیم. یعنی" وقتی "که ما برای خودمان و سازمان می گذاریم.

تمرین به ما انگیزه و خلاقیت می دهد و در بهترین حالت "سفری به درون خویش" است. تمرین یعنی پی بردن به احتیاجی که از درون خویش سرچشمه می گیرد برای وقت گذاشتن با سازمان.

کسی که با این دید به تمرین نگاه می کند، در راه موفقیت گام بر می دارد.

برای برنامه ریزی دو نکته خیلی مهم است:

<!-- [if !supportLists] --> 1-    <!-- [endif] --> همیشه از روی ساعت تمرین کنید:

پیشنهاد من تعیین واحدهای 45 دقیقه ای برای تمرین است.

بعد از هر تمرین بین 5 تا 15 دقیقه فرصت استراحت دارید. تجربه نشان می دهد که بدون تعیین وقت برای تمرین ، ناخودآگاه وقت صرف "بیهوده با سازبازی کردن" می شود به جای اینکه متمرکز روی تمرینات کار شود.

دوستانی که تجربه کار کردن 10 دقیقه روی تکنیک DoubleStrokeRoll” "را دارند می دانند که 10 دقیقه چقدر می تواند طولانی باشد.

<!-- [if !supportLists] --> 2-    <!-- [endif] --> حتما دفترچه "گزارش تمرین" برا خود تهیه کنید.

در این دفترچه پیشرفتها و مخصوصا مشکلات در خصوص هر تمرین یادداشت می شوند.

مهمترین نکات تاریخ شروع تمرین – نوع تمرین- مترونوم مبدا- مترونوم مقصد و مدت تمرین و از همه مهمتر "ارزش گذاری شخصی" هستند.

این دفترچه برای کنترل خودمان و ایجاد انگیزه بسیار مفید است.گاهی پیشرفتهایمان چنان آهسته و غیر مرئی هستند  که با وجود این دفترچه تمرین واضح می شوند و باعث ایجاد انگیزه برای ادامه راه می شوند.

فراموش نکنید که بهترین راه تصحیح حرکات بدن ، تمرین درمقابل آینه هست. تمرینات متمرکز خود را در مقابل آینه انجام دهید و به حرکات خود در آینه دقت کنید. با این شیوه همواره سر خود را بالا نگه میدارید و به روی درامز خم نمیشوید.

برنامه ریزی کنید و از پیشرفت خود لذت ببرید.

 

علیرضا طباطبایی

تابستان 1391

آموزش تکنیک های درامز به صورت تصویری

آموزش نصب و تنظیم درامز